Emisie bankoviek
do roku 1989
Výsledok sa dostavil v podobe vyhlásenia jeho 20-korunáčky za najkrajšiu bankovku roku 1989. Pre oneskorenie vydania však použité ochranné prvky zaostali za vývojom reprografickej techniky. Zvlášť intenzívne falšovatelia napádali 1 000-korunáčku. Verejnosť neprijala Brunovského bankovky pozitívne, bola im vyčítaná prílišná farebnosť a ilustratívnosť.
Útoky proti bankovkám pre veľkú časť obyvateľstva stelesňovali útoky proti vládnemu režimu. Všetko vyvrcholilo vydaním stokorunáčky s portrétom Klementa Gottwalda 1. októbra 1989, necelé dva mesiace pred pádom komunistického režimu. Etická neúnosnosť osoby K. Gottwalda zobrazeného na stokorunáčke zvádzala k častému poškodzovaniu tejto bankovky. Preto bola v januári 1990 jej tlač zastavená.
Po stiahnutí stokorunáčky s portrétom Gottwalda Štátna banka pristúpila v roku 1990 k druhej emisii 100 Kčs vzor 1961, ktorá bola dielom amatérskeho výtvarníka F. Heřmana dôstojníka čs. armády z Tábora. Uvedená bankovka obiehala na našom území v rokoch 1962 – 1993, čím sa stala najdlhšie platnou československou bankovkou a akýmsi symbolom socializmu v Československu.